آخرین اخبار سیاسی

آخرین اخبار سیاسی ایران را توسط موتور جستجوی متانویا دنبال کنید. آخرین اخبار سیاسی ایران وجهان فوری در اختیار شما عزیزان است.

آخرین اخبار سیاسی،اخبار روزنامه ها،جدیدترین اخبار سیاسی,روزنامه های سیاسی،اخبار،اخبارسیاسی،اخبار ایران،اخبار روز،آخرین اخبار,اخبار سیاسی ایران و جهان،اخبار جدید،اخبار اجتماعی,اخبار روز سیاسی
آخرین اخبار سیاسی،اخبار روزنامه ها،جدیدترین اخبار سیاسی,روزنامه های سیاسی،اخبار،اخبارسیاسی،اخبار ایران،اخبار روز،آخرین اخبار,اخبار سیاسی ایران و جهان،اخبار جدید،اخبار اجتماعی,اخبار روز سیاسی
رئیس جمهور گفت: دشمن با ترفند و راه‌اندازی مسئله مسمومیت دانش‌آموزان، به دنبال ناامیدسازی مردم است که دستورات ویژه به وزاری کشور و اطلاعات برای شناسایی و برخورد با عوامل آن داده شده است.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد و مورد استقبال رسمی بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.
«آنا بانیرا» یکی از شهروندان اسپانایی است که از نوامبر ۲۰۲۲ تاکنون در ایران در بازداشت به‌سر می‌بُرد ولی روز شنبه هفته جاری آزاد شد.
وزیر امور خارجه گفت: واکنش مداخله‌آمیز برخی مقامات غربی به موضوع مسمومیت مشکوک دانش‌آموزان عزیز دختر ایرانی، تداوم جنگ ترکیبی دشمن است.
رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: تقاضای جمعی از جوانان بوشهری نامگذاری یکی از خیابان‌های مقابل سفارت انگلیس به نام شهید رئیسعلی دلواری است.
امام جمعه موقت تهران گفت: ملت پیروز و بزرگ ایران با رصد دقیق مشکلات داخلی و خارجی و فراهم آوردن زمینه حضور و مشارکت توده های مردم، مسیر حرکت کشور را تحت رهبری زعیم عالی قدر خویش به سوی توسعه هموار خواهند کرد.
شماره سیصد و هشتاد و دوم هفته‌نامه خط حزب‌الله با عنوان «پیش به سوی روز امید» منتشر شد.<br/>
هر چند پروژه سوری‌سازی در پاییز امسال موفق نشد اما ضرباتش بر پیکره ایران زخمی هم گذاشت. مدت‌هاست با یک جنگ سه ضلعی روبرو هستیم، پروژه‌های مرکبی که عمدتا از سه بخش ایجاد شده‌اند: تخریب، فشار رسانه‌ای و آشوب.
ئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ایران به عنوان یک قدرت بین‌المللی شناخته می‌شود که نظام سلطه از آن هراس دارد و به همین دلیل مانند اغتشاشات پاییز امسال تمام داشته‌ها و اندوخته‌های خود را به میدان آوردند.
کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه در اقتصاد رها شده عمل می‌کنیم، گفت: باید کمیته ای فراتر از بانک مرکزی و دولت برای مقابله با مشکل بازار ارز تشکیل شود.
رئیس‌جمهور در پیامی به همایش نکوداشت مقام علمی آیت‌الله ری‌شهری، گفت: خدمات ارزشمند ایشان برای انقلاب اسلامی، علاوه بر مناصب خطیر، باقیات الصالحات است.
رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رؤسای ۴ کمیسیون تخصصی مجلس، دستور تشکیل کارگروهی ویژه برای رسیدگی به موضوع مسمومیت دانش آموزان را صادر کرد.
امام جمعه قم مسمومیت ادامه‌دار دانش آموزان را نشان از توطئه جریانی خائن دانست و گفت: مراجع، علما و مردم از مسئولان انتظار دارند که این مسأله را ریشه‌یابی کنند و اگر به مجرمان رسیدند آنان را محاکمه کرده و به اشد مجازات برسانند.
امام جمعه مشهد گفت: فضا را به جایی رسانده‌اند که هر نهاد حاکمیتی در این حوزه اقدام کند، چنین تلقی می‌شود که حجاب حکومتی است و بر این اساس، دیگر اقتدار امنیتی نظام نمی‌تواند در این عرصه میدان‌داری کند.
معاون پارلمانی ریاست جمهوری گفت: مشکلات کنونی مدارس دخترانه از جمله هجمه های دشمنان علیه ایران اسلامی و دولت سیزدهم است تا این دولت را مخالف تحصیل دختران و حضور این قشر در جامعه نشان دهد.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال رسمی بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.
به گفته رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت جمعی از جوانان انقلابی خواستار نامگذاری یکی از خیابان‌های مقابل سفارت انگلیس به نام رییسعلی دلواری شدند.
وزارت تجارت آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۳۷ شخصیت حقیقی در فهرست سیاه تجارت برای فعالیت‌هایی شامل همکاری با ارتش روسیه، حمایت از ارتش چین و تسهیل یا دخیل بودن در نقض حقوق بشر در میانمار و چین قرار گرفته‌اند.
سخنگوی وزارت دفاع چین امروز (جمعه) گفت، پکن از آمریکا می‌خواهد تا تمامی تماس‌های نظامی با تایوان را متوقف کرده و از فروش سلاح به این جزیره دست بردارد.
سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد، واشنگتن نظریه تهدید هسته‌ای از جانب چین را تبلیغ می‌کند و به دنبال بهانه‌ای برای توسعه زرادخانه اتمی خود است.
لاوروف نحوه بمباران کشورهای مستقل را از سوی آمریکا و متحدانش یادآوری کرده و به شوخی گفت: اگر موضع غرب در قبال اوکراین ریاکارانه نباشد، آن موقع است که دیگر وزیر خارجه نیستم.
سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارنظرهای برخی مقامات غربی در ارتباط با وقوع مسمومیت در بعضی مدارس کشورمان واکنش نشان داد.
آخرین اخبار سیاسی،اخبار روزنامه ها،جدیدترین اخبار سیاسی,روزنامه های سیاسی،اخبار،اخبارسیاسی،اخبار ایران،اخبار روز،آخرین اخبار,اخبار سیاسی ایران و جهان،اخبار جدید،اخبار اجتماعی,اخبار روز سیاسی
مراسم هفتمین روز شهادت مرحوم اسماعیل احمدی مدیر کل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان صبح امروز(جمعه) برگزار شد.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد و مورد استقبال رسمی بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.
خطیب نمازجمعه تهران گفت: انقلابی با این سرمایه عظیم ملی و پایگاه مستحکم اجتماعی به یاری خداوند از تنگناهای اقتصادی خارجی عبور خواهد کرد و پیروزی پرافتخار در میدان جنگ سخت نظامی را در میدان جنگ اقتصادی نیز تکرار می‌کند.
شهردار تهران با اشاره به تلاش برای بهبود معیشت آتش‌نشان‌ها گفت: اکثریت آتش‌نشان‌ها استخدام هستند و همه آتش‌نشان‌هایی که سابقه کار کمتری دارند برای یک اتکای بالاتر و ارائه خدمت بهتر تحت پوشش بیمه شهرداری قرار می‌دهیم.
امیر سرلشکر موسوی در همایش فرماندهان نیروی هوایی ارتش گفت: بخش قدرتمند پهپادی در نیروی هوایی موجب ارتقای توان رزم کشور شده است.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به دعوت رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و در رأس هیأتی بلندپایه از آژانس، فردا به تهران سفر خواهد کرد.
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: مشکلات کنونی مدارس دخترانه از جمله هجمه های دشمنان علیه ایران اسلامی و دولت سیزدهم است تا این دولت را مخالف تحصیل دختران و حضور این قشر در جامعه نشان دهد، در حالیکه تحصیل دانش آموزان دختر مایه افتخار ایران است و در نظام جمهوری اسلامی بخشی از جمعیت هیات های علمی، مسوولان و مدیران، فرهنگیان، ورزشکاران، هنرمندان، پژوهشگران و سیاست مداران را زنان تشکیل می دهند.
ابوترابی فرد درباره ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان در کشور گفت: انتظار می‌رود همانطور که شخصیت‌های برجسته علمی، سیاسی و مقامات ارشد کشور تاکید کرده‌اند در کوتاه‌ترین زمان با شناسایی عوامل و برخورد قاطع و درس‌آموز، از تکرار این حوادث ناگوار جلوگیری شود و همچنین ضروری است با تبیین موضوع و تنویر افکار عمومی زمینه آرامش خاطر دانش‌آموزان و والدین آن‌ها فراهم شود.
رئیس جمهور گفت: دشمن  جنگ ترکیبی خود به دنبال ایجاد ناامیدی در میان مردم بود و به تازگی در جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد استرس و دلهره میان دانش آموزان و والدین هستند تا آشوب شکل بگیرد.
محمدجواد آذری جهرمی در کانال تلگرامی خود نوشت: این روزها که شبکه‌های اجتماعی مسدود و محدودیتهای شدیدی بر اینترنت وضع شده است و کسب و کار و زندگی مردم مختل شده است؛ گسترده‌ترین اقدام ضدامنیتی علیه کودکان عزیز ایران زمین و در مدارس رخ داده است و مشخص نیست صاحبان آن نظریات مشعشع کجا هستند.
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال رسمی بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.
لاله یوسف‌زی، فعال حقوق کودکان و برنده صلح نوبل، در توییتی با اشاره به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در ایران نوشت
این دیدار پیش از سفر رافائل گروسی به ایالات متحده و در اوج تنش‌ها بین آژانس و ایران انجام می‌شود.
یک عضو حزب مؤتلفه گفت: در اینکه این اقدامات مسمومیت های اخیر از سوی دشمنان انقلاب اسلامی و توسط عوامل ضد انقلاب در داخل دنبال می شود هیچ تردیدی وجود ندارد چرا که اسناد و مدارک متعددی در این رابطه وجود دارد.
مدیر دفتر مرکزی مطالعات قضایی مغرب(مراکش) مدعی شد که نزدیکی بین ایران و حزب الله خطری برای ثبات و امنیت مغرب است.
شنبه، ۱۶ بهمن، چند روز پس از آزادی کیوان صمیمی، دیداری بین او و سیدمحمد خاتمی صورت گرفت.
رئیس جمهور در واکنش به مسمومیت های اخیر دانش آموزان گفت: دشمن جنگ ترکیبی خود به دنبال ایجاد ناامیدی در میان مردم بود و به تازگی در جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد استرس و دلهره میان دانش آموزان و والدین هستند تا آشوب شکل بگیرد.
خطیب نمازجمعه تهران گفت: انقلابی با این سرمایه عظیم ملی و پایگاه مستحکم اجتماعی به یاری خداوند از تنگناهای اقتصادی خارجی عبور خواهد کرد و پیروزی پرافتخار در میدان جنگ سخت نظامی را در میدان جنگ اقتصادی نیز تکرار می‌کند.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: اقدامات انقلاب اسلامی در محیط زیست غیرقابل باور است گرچه برخی کوته‌نظران نمی‌خواهند به این موضوع اعتراف کنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه از وعده خود به مردم برای ایجاد اشتغال عقب نیستیم گفت: وعده ایجاد سالانه یک میلیون شغل محقق شد.
امام جمعه موقت تهران گفت: درباره مسمومیت دانش آموزان عزیز انتظار می رود در کوتاه ترین زمان با شناسایی عوامل و برخورد درس آموز از تکرار این حوادث جلوگیری شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: یکی از کارهای کمیته امداد دریافت صدقه و پرداخت آن به نیازمندان است، اما مهمترین هدف این کمیته توانمندسازی استعدادهاست.
رئیس مجلس گفت: امروز بی شک ایران اسلامی با همه مشکلات و تحریم‌هایی که وجود دارد در حوزه مسائل موشکی و هوا فضا یکی از ۵ قدرت دنیا است.
لاله یوسف‌زی، فعال حقوق کودکان و برنده صلح نوبل، در توییتی با اشاره به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در ایران نوشت
رئیس جمهور گفت: در جنگ ترکیبی دشمن به دنبال توقف قطار پیشرفت است چون کشوری که در حال تحریم است با اینقدر پیشرفت همه را حیرت زده می‌کند. در جنگ نظامی و اقتصادی شکست خورد.
مصطفی شریعتی مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از واریز عیدی مستمری‌بگیران این صندوق خبر داد.
تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: آژانس هم تحت تاثیر این فشارها از سوی قدرت‌های خارجی قرار می‌گیرد و چاره‌ای نیست جز آنکه رفتار دولت در داخل و منطقه و فضای بین المللی بستری به وجود آورد تا آژانس تحت تاثیر کشورهای قدرتمند قرار نگیرد.
وزیر خارجه ونزوئلا با بیان اینکه همکاری تنگاتنگی میان کاراکاس و تهران در جریان است، گفت که ایران متحد دیرینه ونزئلا به شمار می‌رود.
عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به حمایت مردم از نظام در زمان‌های مختلف گفت: تمام حیله‌های دشمنان انقلاب در ۴۴ سال اخیر شکست خورده است.
​با حضور رئیس جمهور از ۲۲۲۱ واحد مسکونی بهره‌برداری و عملیات اجرایی ساخت ۴۷۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در بوشهر آغاز شد.
معاون وزیر نفت پاکستان هشدار داد این کشور به دلیل عدم اجرای تعهد خود در مورد واردات گاز ایران با خطر جریمه ۱۸ میلیارد دلاری مواجه است.
رئیس جمهور اجرای پروژه‌های آب‌رسانی جهت رفع تنش‌های آبی در استان‌های کم‌آب کشور را از برنامه‌های محوری دولت عنوان کرد.
رئیس جمهور گفت: دشمن با جنگ ترکیبی خود به دنبال ایجاد ناامیدی در میان مردم بود و به تازگی در جنگ رسانه ای به دنبال ایجاد استرس و دلهره میان دانش آموزان و والدین هستند تا آشوب شکل بگیرد.
رئیس قوه مقننه عنوان کرد: امروز بی شک ایران اسلامی با همه مشکلات و تحریم‌هایی که وجود دارد در حوزه مسائل موشکی و هوا فضا یکی از ۵ قدرت دنیا است و همه این ظرفیت‌ها و امکانات به دست همین مردم و جوانانی که به صورت قلبی به سنت‌های الهی اعتقاد داشته و تلاش صادقانه دارند، به دست آمده و این بازدارندگی را در مقابل دشمن ایجاد کرده که چنین امنیتی امروز برقرار شده است.
معاون اقتصادی رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به جنگ اقتصادی تحمیل شده به کشور گفت: علت آنکه مردم نسبت به مسائل اقتصادی کاملا واقف نیستند عدم مشارکت کامل آنها در اقتصاد است. اگر نصف فشار اقتصادی که به ایران وارد شده است به اقتصاد کشور دیگری وارد شود کمتر از ۴۸ ساعت سقوط می کند. ما در جنگ کامل اقتصادی هستیم و اگر مردم در اداره اقتصاد و مسائل پولی، مالی مشارکت داده شوند به این مسائل آگاه می شوند و مشارکت آنها افزایش پیدا می کند.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به تفکر رزیم پهلوی به محیط زیست، گفت: تفکر قرق داری و شکارگاهی در آن زمان حاکم بود و حکومت پهلوی خود جزو شکارچیان اصلی و تخریب گران محیط زیست بودند اما در بعد از انقلاب این تفکر پوسیده تغییر کرد.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: اگر نصف فشار اقتصادی که به ایران وارد شده است به اقتصاد کشور دیگری وارد شود کمتر از ۴۸ ساعت سقوط می کند.
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکایی‌ها مذاکرات هسته‌ای را گروگان گرفتند که اگر ما بتوانیم این مشکل را با آقای گروسی برطرف کنیم، احتمالا مذاکرات هسته‌ای ما با مذاکرات برجامی هم شروع خواهد شد.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: به هیئت رئیسه پیشنهاد می‌دهیم یک تنفس در بررسی بودجه سال آینده داشته باشیم تا در یک جلسه فوق‌العاده بازار شب عید و مسائل ارزی و اقتصادی کشور را بررسی کنیم.
روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، در گزارشی از اختلاف‌نظر بین دولت‌های اروپایی و آمریکا درباره نوع واکنش به «غنی‌سازی سطح بالای اورانیوم» در ایران خبر داد.
آخرین اخبار سیاسی،اخبار روزنامه ها،جدیدترین اخبار سیاسی,روزنامه های سیاسی،اخبار،اخبارسیاسی،اخبار ایران،اخبار روز،آخرین اخبار,اخبار سیاسی ایران و جهان،اخبار جدید،اخبار اجتماعی,اخبار روز سیاسی
رئیس جمهور گفت: حق مردم بوشهر است که آب مورد نیازشان از آب دریا تامین شود.
سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور گفت: متاسفانه برخی از مدیران خود را عقل کل دانسته و یا وعده بی‌سرانجام به مردم داده که این باعث تغییر افکار و باور عمومی مردم می‌شود. در حالی‌ که این رویکرد خلاف سیاست‌های دولت سیزدهم است.
یک نماینده مجلس گفت: مجلس به نظر من یک جلسه فوق‌العاده تشکیل دهد و یک تنفسی به بودجه دهد و مجدد یک جلسه اضطراری بگذارد چرا که این همه نوسانات در بازار ارز باید مدیریت شود.
یک نماینده مجلس گفت: در کوتاه‌ترین زمان باید علت مسمومیت دانش‌آموزان مشخص شود، باید هر چه زودتر عواملی که این اقدام ناشایست را انجام دادند، شناسایی شده و با آنان برخورد جدی شود.
منابع رسانه‌ای از افتتاح سفارت دائمی رژیم صهیونیستی در «عشق آباد» پایتخت ترکمنستان طی روزهای آتی خبر دادند.
سخنگوی اتحادیه اروپا شامگاه امروز پنجشنبه گفت که در این اتحادیه، اجماع بر این است که باید مذاکرات و تماسها با ایران ادامه داشته باشد.
ببینید | ضرغامی: توریست‌ها باید به واتس اپ دسترسی داشته باشند که اگر دستگیر شد... عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی: توریست خارجی باید به واتس‌اپ دسترسی داشته باشد که اگر در ایران دستگیر شد، بتواند به خانواده‌اش خبر بدهد.
جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همزمان با فضاسازی مقامات و رسانه‌های کشورش علیه برنامه هسته‌ای ایران بر اساس یک گزارش ادعایی درباره افزایش سطح غنی سازی تهران، گفت در موقعیتی نیست که این گزارش‌ها را تایید کند.
یک کارشناس مسایل بین‌الملل با بیان اینکه به سفر مدیرکل آژانس به تهران در هفته آینده خوشبین هستم، گفت: معتقدم اگر بنا بود که این سفر نتیجه‌ای در بر نداشته باشد، ایران از رافائل گروسی دعوت نمی‌کرد، به نظر زمینه برای توافق و حل و فصل مسایل حاصل شده است که از ایشان دعوت کرده‌اند.
زیردریایی دیزلی-الکتریکی نیروی دریایی روسیه به نام "پتروپالوفسک ـ کامچاتسکی" Petropavlovsk-Kamchatsky)) یک موشک کروز کالیبر را از دریای ژاپن به سمت یک هدف... 03.03.2023, اسپوتنیک ایران
محمد فرحات در نشریه العین می نویسد غرب نگران این است که روسیه چگونه بر تحریم های بی سابقه غلبه کرده است. 03.03.2023, اسپوتنیک ایران
مجلس اعتباری را برای اتمام بهره برداری پالایشگاه خلیج فارس اختصاص داد و در صورت بهره‌برداری از این پالایشگاه میزان تولید بنزین افزایش می‌یابد و نیاز به واردات نخواهیم داشت.
رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در رأس هیأتی بلند پایه از آژانس، بعد از ظهر روز جمعه ۱۲ اسفندماه به تهران سفر خواهد کرد. مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این سفر دو روزه علاوه بر مذاکره با رییس سازمان انرژی اتمی با دیگر مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و ملاقات خواهد کرد.
عضو هیات رئیسه مجلس از طرح تقاضای استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارایی با ۱۴ محور خبر داد. وی خاطرنشان کرد: براساس آخرین اطلاعی که دارم تا دو شب گذشته این درخواست استیضاح ۱۷ امضا داشت.
شماره سیصد و هشتاد و دوم هفته نامه خط حزب الله با عنوان &#171;پیش به سوی روز امید&#187; منتشر شد.
«بلومبرگ» در گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که ایران به دنبال خرید سامانه‌های دفاع هوایی «اس-۴۰۰» از روسیه است. به همین مناسبت نگاهی به قابلیت‌های این سیستم پدافندی می‌اندازیم.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: ستاد حقوق بشر در تماس مداوم با نهادهای امنیتی و قضایی، خواستار شناسایی فوری عاملان ماجرای مسمومیت دانش آموزان در برخی‌ مدارس است.
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران واکنش نشان داده است.
پس از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان مازندران جاسوس تبعه افغانستان در استان مازندران به دام قانون افتاد.
عضو هیات رئیسه مجلس از طرح تقاضای استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارایی با ۱۴ محور خبر داد.
ایران در نامه ای به دبیرکل و رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به اظهارات ناقض صلح مقامات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همزمان با فضاسازی مقامات و رسانه های کشورش علیه برنامه هسته ای ایران بر اساس یک گزارش درباره... 03.03.2023, اسپوتنیک ایران
فرانسوا آسلینو، رهبر حزب اتحادیه جمهوری‌خواه خلق فرانسه در توییتر نوشت: پنهان کردن حقایق در مورد ناکامی های نیروهای مسلح اوکراین و نظر اوکراینی‌ها درباره... 03.03.2023, اسپوتنیک ایران
عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به حمایت مردم از نظام در زمان‌های مختلف گفت: تمام حیله‌های دشمنان انقلاب در ۴۴ سال اخیر شکست خورده است.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: همزمانی ماه مبارک رمضان و نوروز 1402 وظیفه دولت را برای نظارت بر بازار را سنگین‌تر می‌کند.
یک مقام ارشد آمریکا مدعی شد واشنگتن قبل از گرفتن تصمیم جدید در خصوص ایران منتظر نتایج سفر مدیرکل آژانس اتمی به ایران خواهد ماند.
طبق اعلام حساب توییتری سفارت آمریکا در جمهوری آذربایجان، کاردار ایالات متحده از مرز این کشور با ایران دیدن کرد.
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت بر پاسخ قاطع به هرگونه تهدید یا اقدام نادرست رژیم صهیونیستی در هر کجا و هر زمان تأکید کرد.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: ستاد حقوق بشر در تماس مداوم با نهادهای امنیتی و قضایی، خواستار شناسایی فوری عاملان ماجرای مسمومیت دانش آموزان در برخی‌ مدارس است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی گفت: در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۳ هزار گروه جهادی در قرارگاه‌های استانی و ملی مشغول خدمت‌رسانی خواهند بود که این امر ۵۰ هزار نفر از جهادگران را در برمی‌گیرد.
سخنگوی اتحادیه اروپا شامگاه امروز پنجشنبه گفت که در این اتحادیه، اجماع بر این است که باید مذاکرات و تماسها با ایران ادامه داشته باشد.
روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، در گزارشی از اختلاف‌نظر بین دولت‌های اروپایی و آمریکا درباره نوع واکنش به «غنی‌سازی سطح بالای اورانیوم» در ایران خبر داد.
عضو هیات رئیسه مجلس از طرح تقاضای استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارایی با ۱۴ محور خبر داد.
یک سرباز اوکراینی بعد از اصابت گلوله‌ای با کالیبر بالا به بدنش زنده ماند.